flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПАГС повернув землі в прибережній зоні острова Труханів громаді міста Києва

12 квітня 2023, 17:45

Північний апеляційний господарський суд (у складі колегії: Козир Т.І. (головуючий суддя), Коробенко Г.П., Михальська Ю.Б.) повернув місту Києву земельну ділянку водного фонду площею 3,9740 га, розташовану в прибережній зоні річки Дніпро на острові Труханів.

 

Як встановлено судом, у 1993 році Учбово-спортивному комерційному клубу «Україно» було надано в тимчасове користування земельну ділянку під розміщення водно-спортивної бази, та в 1994 році було укладено договір на право тимчасового користування землею строком на 15 років.

Після закінчення терміну дії договору в 2009 році товариство намагалось поновити договір на тих самих умовах та укласти додаткову угоду про поновлення договору на право тимчасового користування спірною земельною ділянкою.

ТОВ «УСКК «Україно» звернулось до суду із позовом про визнання укладеним вказаного проекту додаткової угоди, посилаючись на зволікання та протиправне ухилення Київської міської ради від укладення зазначеної угоди. Господарський суд першої інстанції задовольнив вказаний позов.

Дослідивши надані докази у справі та норми законодавства, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин, колегія суддів апеляційного господарського суду дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення вимог позивача.

За результатами розгляду апеляційної скарги Київської міської ради,   Північний апеляційний господарський суд (у складі колегії суддів: Козир Т.П., Коробенко Г.П., Михальська Ю.Б.) скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у позові товариства про визнання укладеною додаткової угоди про поновлення договору на право тимчасового користування земельною ділянкою на острові Труханів.

 

 

З повним текстом постанови Північного апеляційного господарського суду можна буде ознайомитись після опублікування в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи – 910/4790/20.